Kuba online

  • Kompletní informace o zemi
  • Počasí na Kubě
  • Destinace Varadero
  • Důležité informace pro turisty

Kuba počasí

Kuba je ideální zemí, kde můžete trávit dovolenou kdykoliv v roce. Jelikož Kuba leží v tropickém pásmu, panují zde po většinu roku příjemné teploty a slunečné dny. Průměrná roční teplota se na Kubě pohybuje kolem 25 stupňů a teplota moře neklesne pod 24 stupňů. Teplotně příjemnější je východní Kuba, která je také sušší. Západní Kuba je mírně chladnější a je zde více srážek, ale zase se zde nachází bujnější vegetace.

Ideální dobou pro návštěvu Kubu je období sucha od května do září, kdy se teploty pohybují kolem 30 stupňů. Od října do dubna zde panuje období dešťů a to zejména říjnu a listopadu. V těchto měsících je třeba počítat s přeháňkami, které jsou sice prudké ale velmi krátké. Občas se zde mohou vyskytnout hurikány a to zejména v období dešťů. Většinou jsou slabší a jsou provázené prudkým deštěm. I během období suchá může přijít dešťová přeháňka. Je ale velmi rychlá, během půl hodinky je zas krásné slunečné počasí.

Pozor na vysokou vlhkost, která provází zdejší teplé klima. Proto je zde vhodné lehké a především prodyšné oblečení. Vzhledem k možnosti přeháněk je vždy dobré mít při sobě lehký svetřík.

Spokojený návštěvník

Kuba je opravdu překrásná. Pláže jsou čisté a písek i moře báječné. Ubytování v hotelech je luxusní a na úrovni. Doporučuji navštívit v zimním období.

Copyright © 2010 online-zajezdy-kuba.cz, všechna práva vyhrazena.