Kuba online

  • Kompletní informace o zemi
  • Počasí na Kubě
  • Destinace Varadero
  • Důležité informace pro turisty

Kuba Varadero

Oblast Varadero patří mezi nejoblíbenější a v současnosti největší turistické destinace na Kubě. Původně to španělský přístav ležící na pobřeží, a jehož hlavním způsobem obživy byla výroba soli. Leží cca 140 km od hlavního města Havany. Varadero se jako proslavilo zejména díky americkému milionáři Irence Dupontovi, který si zde nechal postavit vilu, přístav pro své jachty, vlastní golfové hřiště a také přistávací plochy. Varadero se tak stalo oblíbeným střediskem tehdejší smetánky. Často sem jezdil i mafiánský šéf Al Capone. Dnes tu podél 20 km dlouhé krásné pláže stojí moderní hotely nabízející turistům veškerý komfort, co jen lze. Zdejší bílé pláže patří k vůbec nejkrásnějším plážím v karibské oblasti.

Díky plážím a tyrkysovému moři je zde ideální nejen koupání, ale také potápění. Na své si zde přijdou také všichni, co podlehli mořskému rybolovu. Nachází se tu také 18-ti jamkové golfové hřiště, perfektně upravené po celý rok, delfinárium a také ZOO, plné divokých zvířat. Kromě toho je zde nespočet krásných restaurací, kde ochutnáte místní speciality, a barů, kde rozhodně musíte ochutnat pravý kubánský rum. V místních obchůdcích můžete zakoupit tradiční výrobky a suvenýry, které vám budou připomínat tuto nádhernou zem. Výhodou je, že se zde domluvíte nejen španělský a anglicky, ale také německy a rusky. Navíc je zde mezinárodní letiště, takže cesta na Varadero je jednoduchá a rychlá.

Spokojený návštěvník

Kuba je opravdu překrásná. Pláže jsou čisté a písek i moře báječné. Ubytování v hotelech je luxusní a na úrovni. Doporučuji navštívit v zimním období.

Copyright © 2010 online-zajezdy-kuba.cz, všechna práva vyhrazena.